Społeczne Stowarzyszenie Chirurgii Oka

przekaż 1 % podatku

Ty też możesz pomóc!!!

Przeznacz 1% swojego podatku na działalność naszego stowarzyszenia.

O stowarzyszeniu

Szanowni Państwo

Społeczne Stowarzyszenie Chirurgii Oka w Tarnowskich Górach powstało  18.08.1995 roku.
Aktualnie Stowarzyszenie  liczy  21 członków ( osób fizycznych) i jest otwarte na przystąpienia nowych członków.

Założycielem Stowarzyszenie i jego Prezesem jest Pani dr Lilianna Sokoła.

Działalność Stowarzyszenia jest nieodpłatna.
Stowarzyszenie posiada własny Statut regulujący zasady jego funkcjonowania.
Posiada również status organizacji pożytku publicznego pod nr KRS 0000177798 uprawniający  stowarzyszenie pdo pozyskiwania odpisów 1%.

Podstawowym celem funkcjonowania Stowarzyszenia jest rozwijanie wszechstronnej działalności  zmierzającej do wczesnego wykrywania przyczyn, zapobieganie i prawidłowe leczenie chorób oczu.

Swoje cele statutowe Stowarzyszenie realizuje min. poprzez :

•  prowadzenie akcji oświatowo – propagandowych np. rokrocznie we współpracy z Burmistrzem Tarnowskich Gór organizowane są spotkania z mieszkańcami Tarnowskich Gór mające na celu przybliżyć problematykę
     wczesnego rozpoznawania, wykrywania i leczenia chorób oczu;
  •  łączenie wysiłku osób fizycznych, prawnych i organizacji na rzecz pozyskiwania środków do realizacji celów statutowych Stowarzyszenia.

Stowarzyszenie wszystkie pozyskane środki przekazuje na zakup specjalistycznego sprzętu okulistycznego, który następnie nieodpłatnie przekazywany jest placówkom szpitalnym, tak aby służył całemu społeczeństwu, mieszkańcom    Tarnowskich Gór i nie tylko.

W ramach swojej działalności Stowarzyszenie współfinansowało zakup min.:

• perymetru komputerowego do badania pola widzenia;
  •  aparatu do kalkulacji soczewek wewnątrz gałkowych;
  • wziernika Fusona (czyt.Fajsona) do badania obwodu dna oka dzieci i dorosłych;
  • dostawki do mikroskopu operacyjnego BIOM do zabiegów vitroretinalnych.

Stowarzyszenie w  istotny i zauważalny sposób przyczynia się do tego, że poziom usług okulistycznych świadczonych przez Szpital Im Hagera w Tarnowskich Górach, należy do najlepszych w Polsce.